Za nami kolejne spotkanie autorskie organizowane przez MBP w Zabrzu

01.07.2021

30 czerwca o godz. 18.00 w Klubie Biznesowym Areny Zabrze odbyło się spotkanie autorskie z Krzysztofem Lewandowskim i promocja książki pt. „Wojewoda śląski Jorg. W kotle czarownic”. Organizatorem wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu.

“Wojewoda śląski Jorg. W kotle czarownic” – to ostatnia, trzecia część 200-letniej historii Górnego Śląska wplecionej w życiorysy Karla Godulli (wyd. 2010 i 2014 roku) oraz Guido Henckel von Donnersmarcka (wyd 2013 roku) oraz Jerzego Ziętka napisanej przez Krzysztofa Lewandowskiego.

Książka jest fabularyzowana i beletryzowana. Jak podkreśla sam autor, zdecydowana większość faktów jest prawdziwa, ale wiele historii zostało dopowiedzianych. Celem książki nie było wierne odwzorowanie faktów i wydarzeń, a raczej zainteresowanie czytelnika tematyką i osobą głównego bohatera.

Krzysztof Lewandowski to adwokat, działacz samorządowy, autor prawniczych i historycznych. Od 2006 roku pełni funkcję wiceprezydenta Zabrza. Współpracuje z Wydawnictwem Prawniczym LexisNexis sp. z o.o. w zakresie opracowywania porad i wyjaśnień publikowanych w wydawnictwie elektronicznym Lexpolonica. Publikował także w Rzeczpospolitej, Gazecie Ubezpieczeniowej, Prawie Asekuracyjnym, Administratorze, Gościu Niedzielnym, Naszym Zabrzu Samorządowym.