Poznaliśmy laureatów VIII Zabrzańskiego Biznesplanu

30.06.2021

28 czerwca w Hotelu Diament rozstrzygnięto VIII konkurs „Zabrzański Biznesplan”, który z inicjatywy prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik organizowany jest od 2013 roku. Konkurs służy wspieraniu przedsiębiorczości i pobudzaniu aktywności gospodarczej mieszkańców Zabrza.

W uroczystej gali uczestniczyli samorządowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele samorządu gospodarczego, świata nauki oraz instytucji otoczenia biznesu, w tym m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar, startup oficer w Zabrzu Janusz Dramski oraz oraz Elżbieta Korecka dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Zabrzu.

–– Gratuluję laureatom zwycięstwa i życzę skutecznego rozwoju biznesu. Mam nadzieję, że już wkrótce to oni będą parterami konkursu – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Inicjując „Zabrzański Biznesplan” stworzyliśmy wyjątkową przestrzeń do wymiany doświadczeń i czerpania z wiedzy doświadczonych przedsiębiorców, co podkreślają laureaci poprzednich edycji. Zapewniając kompleksowe zaplecze infrastrukturalne oraz eksperckie otaczamy ich merytoryczną opieką, a także pomocą logistyczną. Nieustannie podejmujemy także  intensywne działania, zmierzające do zwiększania potencjału gospodarczego miasta.

W dotychczasowych ośmiu edycjach „Zabrzańskiego Biznesplanu” zgłoszonych zostało 158 projektów przez 169 uczestników, a partnerzy ufundowali nagrody o łącznej wartości 1,2 miliona zł.

Ostatni konkurs to 28 złożonych biznesplanów oraz 35 partnerów, którzy ufundowali nagrody finansowe wartości 43 000 złotych oraz rzeczowe na kwotę 150 850 zł. W ich gronie znaleźli się: ELZAB S.A.; Fundacja Edukacji Międzynarodowej; Centrum Inkubacji i Transferu Technologii Politechniki Śl.; Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach; Powiatowy Urząd Pracy w Zabrzu; Park Naukowo-Technologiczny Technopark Gliwice Sp. z o.o.; Kancelaria Adwokacka Remedies Piotrowicz Zawiła Spółka Partnerska; Biuro Karier Studenckich Politechniki Śląskiej; Arena Zabrze; Międzynarodowa Szkoła Podstawowa w Zabrzu; Firma Edukacyjna Angme;, Przedsiębiorstwo Górnicze Demex Sp. z o.o; PPUH Voigt Sp. z o.o.; Hotele Diament S.A.; Rotax Plus Firma Księgowa Bożena Krusche; Rotax Dariusz Zemła Biuro Rachunkowe i Juicy Media.

Jeszcze w tym roku ruszy IX  edycja Zabrzańskiego Biznes Planu.

Materiał filmowy został zrealizowany we współpracy ZCRP z Telewizją Zabrze

Laureaci VIII edycji Zabrzańskiego Biznesplanu:

I miejsce – Krzysztof Krzykawa za projekt „Zmiennofazowy magazyn ciepła i chłodu”

Produktem firmy są gotowe do działania systemy energetyczne. Wielowariantowość przedsięwzięcia polega na elastyczności w wyborze źródła energii, pojemności magazynów ciepła i chłodu oraz wielkości całej instalacji, która może zaspokoić część lub całość zapotrzebowania na energię cieplną lub chłodniczą w cyklu produkcyjnym. Autorski projekt takiego magazynu przewiduje dowolną liczbę możliwych do współpracy instalacji energetycznych.

II miejsce – Michał Jacak za projekt Gabinet Masażu „Nie widzę przeszkód”

Autor projektu chce otworzyć gabinet masażu oraz wdrażać do zawodu osoby niewidzące i niedowidzące. W ofercie gabinetu znajdą się różne rodzaje masażu, a także drenaż limfatyczny, terapia tkanek miękkich, terapia manualna.

III miejsce – Izabela Nowicka za projekt Multisensoryczny Klubu Malucha „Madre Sówki” – zwyczajna codzienność w nadzwyczajnym miejscu.

Biznesplan zakłada powstanie klubu malucha w centrum Zabrza dla dzieci w wieku 1-4 lat, który będzie wspierał rozwój dzieci poprzez multisensorykę i arteterapię, dogoterapię, logorytmikę, zajęcia języka obcego we współpracy z pediatrą, logopedą i poradnią psychologiczno-pedagogiczną oraz firmą cateringową. Dodatkowo klub będzie oferował organizację urodzin dla dzieci z animacjami i poczęstunkiem.

I wyróżnienie – Karolina Czyżewska „KC OFFICE”

Przedsięwzięcie dotyczy projektowania wnętrz, ogrodów oraz innych usług architektonicznych: przebudowy, zmian, projektów domów jednorodzinnych oraz letniskowych poprzez objęcie nadzoru nad całym procesem od zakupu, aż po remont i przeprowadzkę. W działalności autorka projektu chce wykorzystać swoje międzynarodowe doświadczenie, zdobyte podczas pracy w biurach projektowych w Turynie i Amsterdamie oraz podczas edukacji w Lyonie i Turynie.

II wyróżnienie – Dominika Barańska-Pentek „Fabryka Drewna i Dekoracji”

Wyróżniony projekt zakłada rozszerzenie działalności firmy EVENT TIME, działającej w branży weselnej i florystycznej o wykonywanie dekoracji z drewna na potrzeby ślubów (dekoracje sal weselnych), a także organizację warsztatów artystycznych/manualnych dla przedszkoli, dziennych domów seniorów, stowarzyszeń i fundacji oraz o sprzedaż internetową dekoracji z drewna dla klientów, którzy nie korzystają z usługi oprawy florystycznej.

III wyróżnienie – Natalia Milberg „Nauczanie online języka niemieckiego dla osób mających trudności z nauką jego podstaw poprzez autorskie produkty elektroniczne”

Pomysł na prowadzenie własnej działalności, przedmiotem której będzie sprzedaż autorskich produktów elektronicznych, ułatwiających naukę języka niemieckiego: tematycznych workbooków leksykalnych, pomagających w przyswajaniu słownictwa oraz mini kursów
w formie nagrań wideo. Zajęcia językowe mają być pozytywnym i ciekawym doświadczeniem, budzącym zapał do dalszego rozwijania kompetencji językowych.  Działalność prowadzona będzie w Internecie na platformie kursowo-sprzedażowej.

III wyróżnienie – Gracjan Pytel „Kardio Aktiv-Nowoczesna Kardiologia- Gracjan Pytel”

Projekt zakłada rozszerzenie działalności  poprzez wykorzystanie innowacyjnej, pierwszej w Zabrzu komory hiperbarycznej, stworzenie Sali Cardio-fitness, oferowanie pierwszych w Zabrzu kompleksowych domowych wizyt kardiologicznych oraz stworzenie KARDIO BUSA.