Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25.06.2021

Dzisiaj oficjalne kończy się rok szkolny 2020/2021. W Zabrzu świadectwo szkolne odebrało 11026 uczniów szkół podstawowych oraz 5374 uczniów szkół średnich. – Wszystkim serdecznie gratuluję uzyskanych wyników oraz życzę radosnych i bezpiecznych wakacji, które na długo pozostaną w pamięci – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Dziękuję dyrektorom oraz nauczycielom zabrzańskich placówek oświatowych. W okresie pandemii koronawirusa zdaliście Państwo egzamin z dostosowania nauczania do niełatwych warunków pracy zdalnej.

Przedstawiciele zabrzańskiego samorządu na czele z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szuliki uczestniczyli dzisiaj w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 przy ul. Gwareckiej 15, gdzie nastąpiło także otwarcie nowego boiska sportowego; w III Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Henryka Sienkiewicza 33 oraz w Szkole Podstawowej nr 24 przy ul. Tarnopolskiej 85, która w tym roku świętuje 120-lecie.

Na Osiedlu Młodego Górnika oddano do użytku zmodernizowane boisko piłkarskie. Zrealizowana przez miasto inwestycja to efekt głosowania przeprowadzonego w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Boisko, które otwarto dzisiaj oficjalnie przy ZSP nr 9, to inwestycja zrealizowana przez Miasto Zabrze w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt wyniósł blisko 155 tys. zł (154 815,00 zł brutto). Zakres robót obejmował: położenie  nawierzchni syntetycznej, poliuretanowej o wymiarach 24 m x 12 m, odwodnienie boiska, budowę ogrodzenia, montaż chodników z kostki betonowej oraz montaż tablicy z regulaminem wraz z informacją, że obiekt został zrealizowany ze środków własnych miasta.