Biblioteka zaprasza na spotkanie autorskie

22.06.2021

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu zaprasza na spotkanie autorskie z Krzysztofem Lewandowskim i promocję książki pt. „Wojewoda śląski Jorg. W kotle czarownic”. Spotkanie odbędzie się 30 czerwca o godz. 18.00 w Klubie Biznesowym Areny Zabrze (wejście przez recepcję VIP) przy ul. F. Roosevelta 81. Wstęp Wolny!

“Wojewoda śląski Jorg. W kotle czarownic” – to ostatnia, trzecia część 200-letniej historii Górnego Śląska wplecionej w życiorysy Karla Godulli (wyd. 2010 i 2014 roku) oraz Guido Henckel von Donnersmarcka (wyd 2013 roku) oraz Jerzego Ziętka napisanej przez Krzysztofa Lewandowskiego.

Warto zaznaczyć, że książka jest fabularyzowana i beletryzowana. Jak podkreśla sam autor, zdecydowana większość faktów jest prawdziwa, ale wiele historii zostało dopowiedzianych. Celem książki nie było wierne odwzorowanie faktów i wydarzeń, a raczej zainteresowanie czytelnika tematyką i osobą głównego bohatera.

Krzysztof Lewandowski – adwokat, działacz samorządowy, autor prawniczych i historycznych. Od 2006 roku wiceprezydent Zabrza. Współpracownik Wydawnictwa Prawniczego LexisNexis sp. z o.o. w zakresie opracowywania porad i wyjaśnień publikowanych w wydawnictwie elektronicznym Lexpolonica. Publikował także w Rzeczpospolitej, Gazecie Ubezpieczeniowej, Prawie Asekuracyjnym, Administratorze, Gościu Niedzielnym, Naszym Zabrzu Samorządowym.