Ruszyła ósma edycja Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego

21.06.2021

Od dzisiaj mieszkańcy Zabrza mogą składać wnioski w ramach ósmej edycji Budżetu Obywatelskiego. Miasto przeznaczyło na ten cel 5 mln 725 tys. zł.

W ramach dotychczasowych siedmiu odsłon Budżetu Obywatelskiego zabrzanie złożyli ponad 650 wniosków. Po oddaniu ponad 160 tysięcy głosów (głównie elektronicznie) na przestrzeni ostatnich lat do realizacji wybrane zostały 133 zadania. Większość z nich została już wykonana i służy mieszkańcom. Na ich realizację miasto przeznaczyło w latach 2015-2021 ponad 28 mln zł.

W tym roku, pomimo negatywnych skutków pandemii, Zabrze zwiększyło pulę środków na realizację zadań inwestycyjnych, które zostaną zaproponowane a następnie wybrane przez mieszkańców. Kwota 5 725 000 zł zostanie podzielona na 18 puli dzielnicowych oraz pulę ogólnomiejską o wartości 1 mln zł.

Więcej informacji o ósmej edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego znajdziecie Państwo TUTAJ.

Wnioski można składać do 22 lipca. Początek głosowania nastąpi 7 października, a jego wyniki poznamy 29 października. Szczegółowy terminarz ósmej edycji Budżetu Obywatelskiego:

WyszczególnienieData
Rozpoczęcie składania wniosków21 czerwca
Zakończenie składania wniosków22 lipca
Zakończenie wstępnej weryfikacji14 września
Termin na składanie odwołań od niedopuszczenia projektu do głosowania21 września
Publikacja ostatecznej listy projektów (po rozpatrzeniu odwołań)1 października
Początek głosowania7 października
Koniec głosowania22 października
Ogłoszenie wyników głosowania29 października
Przedstawienie projektu budżetu miasta na 2022 r.wg powszechnie obowiązującego prawa (na dzień wydania Zarządzenia:
do 15 listopada)