Podsumowanie XIV edycji Metropolitalnego Święta Rodziny

21.06.2021

20 czerwca w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbyło się uroczyste podsumowanie XIV edycji Metropolitalnego Święta Rodziny, któremu w tym roku towarzyszyła myśl „Rodzinny dom, bezpieczna przystań”. 

Od pierwszej edycji, która odbyła się w 2008 roku, MŚR to przede wszystkim promocja rodziny i wartości, jakie niosą ze sobą macierzyństwo, ojcostwo, wychowanie młodego pokolenia, a także przekaz tradycji i wiary.

Święto to zawsze mnóstwo ciekawych i atrakcyjnych dla osób w różnym wieku wydarzeń, takich jak koncerty, kiermasze, festyny, pikniki rodzinne, konkursy i wystawy. Koordynatorem Święta Rodziny jest prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją MŚR sprawują: metropolita katowicki abp Wiktor Skworc oraz ordynariusz gliwicki bp Jan Kopiec. Dzięki zaangażowaniu i współpracy śląskich miast, organizacji oraz stowarzyszeń przedsięwzięcie wciąż się rozwija i przyciąga wielu uczestników.

– W tym roku wprawdzie epidemia koronawirusa uniemożliwia spotkania w szerszym gronie, jednak paradoksalnie mamy więcej czasu dla siebie, naszych bliskich i rodziny. Stwarza to wiele możliwości promowania tego, co w życiu człowieka jest najważniejsze – miłości i radości czerpanej z życia rodzinnego i jego lokalnej historii. Dlatego, aby wzmocnić rodzinne wspólnoty, podkreślajmy, że to właśnie w rodzinie możemy się wzajemnie wspierać, udzielać sobie pomocy i pokonywać problemy – podsumowała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Uroczystemu zakończeniu 14. edycji MŚR towarzyszył występ zespołu Fisheclectic, który prezentuje nietuzinkowy, eklektyczny styl muzyczny.