Weekend z Teatrem Nowym

18.06.2021

To niepowtarzalna okazja, żeby w jeden weekend nadrobić ten najkrótszy w historii sezon teatralny – Teatr Nowy przygotował dla widzów aż trzy spektakle. 17 i 18 czerwca godz. 19.00 wystawione zostaną “Stosunki prawne” w reż. Zbigniewa Stryja, 19 czerwca godz. 19:00 “O co biega?” w reż. Marcina Sławińskiego, a 20 czerwca godz. 19.00 “Kolacja dla głupca” w reż. Marcina Sławińskiego.

„O co biega?” w reżyserii Marcina Sławińskiego to klasyczna brytyjska farsa, która od 1945 roku bawi widzów na całym świecie. Akcja spektaklu dzieje się w czasie II wojny światowej w małym miasteczku położonym gdzieś na angielskiej prowincji. W domu zamieszkałym przez pastora Toopa, jego żonę Penelopę oraz służącą Idę częstym gościem jest miejscowa dewotka, panna Skillon. Bardzo przeszkadzają jej maniery i prowadzenie się żony pastora – byłej aktorki, a obecnie nowoczesnej kobiety. Źródłem tego oburzenia jest także skrywane uczucie kobiety do duchownego.

Przekład: BOŻENA SŁAWIŃSKA
Reżyseria: MARCIN SŁAWIŃSKI
Scenografia: ANNA SEKUŁA
Inspicjent/sufler: Edyta Bicz.

„Stosunki prawne” to jedna z najnowszych produkcji Teatru Nowego w Zabrzu w reżyserii Zbigniewa Stryja. Prawdziwe komediowe szaleństwa w centrum małżeńskiego życia!

Obsada:
Ona: Dorota Rusek-Binowska
On: Andrzej Kroczyński.

„Kolacja dla głupca” w reżyserii mistrza tego gatunku Marcina Sławińskiego opowiada o perypetiach zamożnego wydawcy bestsellerów Pierre’a, na którego pewnego wieczoru spada istna plaga nieszczęść: wypada mu dysk w kręgosłupie, zostawia go żona, narzuca się niechciana kochanka, nęka kontroler podatkowy. A wszystko to za sprawą cały czas usiłującego mu pomóc skromnego księgowego…

Tekst: Francis Veber
Przekład: Barbara Grzegorzewska
Reżyseria: Marcin Sławiński
Scenografia: Marcel Sławiński i Katarzyna Sobańska
Asystent scenografa: Marta Wieczorek
Asystent reżysera: Jakub Piwowarczyk
Inspicjent/sufler: Grażyna Nowosielska