Przed nami kolejne spotkania z cyklu “Kryminalne zagadki Śląska”

17.06.2021

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu zaprasza na kolejne spotkania z cyklu „Kryminalne zagadki Śląska – reaktywacja”. Jest to projekt realizowany z finansowym wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu “Partnerstwo dla książki”.

Najbliższe spotkanie odbędzie się dzisiaj, o godz. 17.00, w pubie Oficyna przy ul. Wolności 211. Tym razem gościem specjalnym będzie prokurator Joanna Smorczewska z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. Będzie okazja posłuchać o najgłośniejszych zbrodniach, które zmrożą krew w żyłach, szczególnie że wydarzyły na na naszym lokalnym, śląskim podwórku.

Na projekt „Kryminalne zagadki Śląska” składają się wydarzenia mające zarówno tradycyjną formę promocji czytelnictwa (spotkania autorskie, warsztaty literackie), jak i nowatorską (warsztaty fotograficzne, StandUpy). Wszystkie one mają podstawowe zadanie: zaprosić do biblioteki nowych czytelników, którym przez pryzmat powieści kryminalnych pokazuje się, że czytanie książek może być ekscytującą formą rozrywki oraz spędzania wolnego czasu. W ramach projektu są też realizowane zajęcia dla dzieci i młodzieży. Odpowiednio i w ciekawy sposób przedstawiona literatura kryminalna może być początkiem ich stałych i długoletnich kontaktów ze słowem pisanym.