W Rokitnicy otwarto nowy plac zabaw

15.06.2021

Na skwerze przy ul. Jabłońskiego/ Andersa w Rokitnicy oddano do użytku nowy plac zabaw, który powstał w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Wartość projektu wyniosła 105 tys. 200 zł brutto. W ramach realizacji tego zadania wykonano m.in.: plac zabaw z urządzeniami zabawowymi, montaż czterech ławek oraz piaskownicę.

– Cieszy mnie niesłabnące zainteresowanie zabrzan budżetem partycypacyjnym i możliwościami, jakie on daje. Z każdym miesiącem przybywa zrealizowanych projektów, a kolejne wchodzą w ostatnią fazę wykonania – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Dzisiaj możemy podziwiać piękny, nowoczesny, bezpieczny i kolorowy plac zabaw na skwerze w Rokitnicy. Jestem pewna, że przyniesie on wiele radości dzieciom, a dla dorosłych będzie wyraźnym sygnałem, że warto brać sprawy w swoje ręce i osobiście decydować na co mają być wydatkowane pieniądze przeznaczone na kolejne edycje budżetu partycypacyjnego.

Do tej pory na wykonanie zadań, które wybrane zostały przez mieszkańców do realizacji w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego wydatkowano z budżetu miasta ponad 23 mln zł.