Filharmonia Zabrzańska kończy 71. sezon artystyczny

11.06.2021

“Wielkie przeboje wielkiego ekranu” to tytuł koncertu, który Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej zagra na zakończenie tegorocznego sezonu artystycznego. Koncert, który tradycyjnie od pulpitu dyrygenckiego poprowadzi dyrektor Filharmonii Zabrzańskiej Sławomir Chrzanowski, odbędzie się dzisiaj, o godz. 18.00.

Wśród bogatego repertuaru znajdą się m.in. utwory z tak znanych produkcji filmowych jak: ,,Śniadanie u Tiffany’ego”, ,,Różowa Pantera”, ,,Forrest Gump”, ,,James Bond” i in. Nie zabraknie też kompozycji z polskich, kultowych filmów – tego wieczoru zabrzmi m.in. muzyka Wojciecha Kilara z ,,Ziemi obiecanej”.

Piątkowym koncertem Filharmonia zakończy oficjalnie 71. sezon artystyczny. Sezon wyjątkowy, bo naznaczony pandemią i ograniczeniami wprowadzanymi w naszym kraju związku z sytuację epidemiczną. Przez kilka miesięcy nie mogliśmy się spotkać i posłuchać na żywo wspaniałych koncertów zabrzańskich muzyków. Odpowiedzią przygotowaną dla wiernych melomanów były jednak koncerty transmitowane online, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Organizatorzy przypominają, iż koncert odbędzie się w obowiązującym standardzie sanitarnym.