“Podwórko Nivea” dla Zabrza”. Wygrajmy razem plac zabaw

09.06.2021

Nivea już po raz siódmy organizuje adresowany do spółdzielni mieszkaniowych i samorządów konkurs, w którym stawką jest wybudowanie nowoczesnego i estetycznego placu zabaw. O tym, które zgłoszenia zostaną wybrane, decydują internauci. Miasto Zabrze zgłosiło tym razem jedną lokalizację: ul. Wolności – działka nr 1482/59. Do konkursu przystąpiły też trzy zabrzańskie szkoły podstawowe. Każdy głos ma znaczenie i może zdecydować o tym, że właśnie w naszym mieście powstanie „Podwórko Nivea”.

Akcja „Podwórko Nivea” jest kolejną odsłoną programu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, którą firma prowadzi już od 20 lat. Projekt powstał z myślą o rodzicach, którzy pragną spędzać czas wolny ze swoimi dziećmi w przyjemnym otoczeniu. Podwórka są wyjątkowym miejscem zabaw dla całej rodziny. Dzięki zastosowanym elementom odpowiadają na potrzeby dzieci w różnym wieku oraz nawiązują do klasycznych zabaw, popularnych w czasach dzieciństwa współczesnych rodziców, takich jak: gra w klasy, skakanka lub zabawa na trzepaku.

W ramach akcji wybudowanych zostało już 160 nowoczesnych placów zabaw całym kraju. Każde z Podwórek NIVEA ma wartość 250 tys. zł. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi zachęcają zarówno dzieci, jak i dorosłych do integracji oraz budzą niezliczone pomysły na kreatywne spędzanie czasu. Na Podwórkach NIVEA znajdują się takie urządzenia, jak np. kubikowa ścianka wspinaczkowa, karuzela integracyjna, planetarium z rozrysowanym układem gwiazd, różnego rodzaju gry edukacyjne oraz tak lubiane przez dzieci huśtawki.

Do akcji przystąpiły także trzy zabrzańskie placówki oświatowe – Szkoła Podstawowa nr 6 im. M. Curie-Skłodowskiej (ul. Klonowa 23), Szkoła Podstawowa Specjalna nr 41 (ul. Konopnickiej 3) oraz Szkoła Podstawowa nr 30 (ul. Wawrzyńskiej 11).

Głosowanie potrwa do 15 lipca br. Swój głos na jedną z czterech zabrzańskich lokalizacji zgłoszonych w tegorocznej edycji konkursu Nivea możecie Państwo oddać TUTAJ.