Mobilna Jednostka Szczepiąca w CH Platan

08.06.2021

Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Zabrze we współpracy z Centrum handlowym Platan dołączyły do ogólnopolskiej akcji: OSTATNIA PROSTA!  #SZCZEPIMYSIĘ

Od  1 czerwca w galerii swoją działalność prowadzi Mobilna Jednostka Szczepiąca. To szansa na zaszczepienie się w dogodnym terminie, bez rejestracji i kolejek jednodawkową szczepionką Janssen Vacine firmy Johnson&Jonhnson.

Mobilna Jednostka Szczepiąca, obsługiwana przez personel medyczny Śląskiego Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia, jest ulokowana w sąsiedztwie kwiaciarni. Głównym założeniem akcji jest dotarcie do jak największej liczby chętnych do szczepienia pacjentów.

Punkt w CH Platanie otwarty jest od poniedziałku do soboty w godz. 09.00 – 18.00. Nie ma potrzeby wcześniejszej rejestracji – wystarczy przyjść do punktu, wypełnić formularz, przejść kwalifikację do szczepienia i poddać się samemu szczepieniu, które wykonuje profesjonalny personel medyczny.

Jedyną szczepionką dostępną w CH Platan jest szczepionka Janssen firmy Johnson&Johnson. Ogromną zaletą tego rodzaju szczepionki jest jej jednodawkowe podanie. Po jednej wizycie pacjent uzyskuje na miejscu potwierdzenie szczepienia i tego samego dnia zamyka już cały proces swojego szczepienia. Po podaniu szczepionki należy odczekać w punkcie ok 15 min – w razie wystąpienia skutków ubocznych, personel medyczny będzie w stanie udzielić błyskawicznej pierwszej pomocy.

Równocześnie przypominamy, że w hali “Pogoń” przy ul. Wolności 406 od kwietnia br. działa Masowy Punkt Szczepień przygotowany wspólnie z Kardio-Med Silesia. Jego dzienna wydajność wynosi ok. 800 dawek szczepionki dziennie. Aktualnie w MPS są wolne terminy na szczepienia, a podają tu szczepionkę firmy Pfizer. Zarejestrować można się m.in. pod nr tel.: 32 705-03-14.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „#SZCZEPIMYSIĘ Narodowy Program Śzczepień MOBILNA JEDNOSTKA SZCZEPIĄCA Lokalizacja obok kwiaciarni KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW M MinisterstwoZdrowia GOV.PL/SZCZEPIMYSIE 989”