“Bajtel w Filharmonii” z okazji Dnia Dziecka

01.06.2021

Z okazji Dnia Dziecka nasi zabrzańscy filharmonicy przygotowali muzyczny prezent dla młodych melomanów. Dzisiaj, o godz. 17.00, odbędzie się koncert online ,,Bajtel w Filharmonii”, podczas którego młodzi słuchacze wyruszą w podróż do muzycznej krainy. Przewodnikiem będzie skrzypaczka i animatorka kultury – Dorota Banaś.

Koncert, który odbędzie się w Dniu Dziecka to równocześnie podsumowanie cyklu ,,Bajtel on-line”, który Filharmonia realizowała od kwietnia ubiegłego roku. W tym czasie powstało prawie 40 odcinków edukacyjno-muzycznego cyklu, do którego z chęcią zaglądali również dorośli widzowie.

Projekt ten skierowany był głównie do dzieci kształcących się w szkołach podstawowych z terenu naszego miasta, które z powodu panującej pandemii nie mogły odwiedzić Filharmonii Zabrzańskiej osobiście podczas audycji muzycznych.

Dzięki tym wyjątkowym audycjom muzycznym najmłodsi melomanii mieli okazję dowiedzieć się m.in. o tym, czym charakteryzowały się kolejne epoki w historii muzyki, poznać sławnych kompozytorów, znane utwory muzyczne, a także szereg instrumentów muzycznych.