Weź udział w XXIV Międzynarodowym Festiwalu Rysowania!

27.05.2021

Jeszcze tylko do jutra potrwa 24 Międzynarodowy Festiwal Rysowania w Zabrzu. Ze względu na pandemię koronawirusa odbywa się w przestrzeni cyfrowej. Tegoroczna edycja festiwalu, podobnie jak ubiegłoroczna, nie ma formy konkursu, a jest promocją sztuki i prac uczestników.

Międzynarodowy Festiwal Rysowania w Zabrzu od wielu lat zmienia nasze miasto w światową stolicę rysunku, a teraz dzięki edycji online i za pomocą działań w sieci, możemy dotrzeć jeszcze dalej!

Kontynuując tradycję festiwalu – rysowania postaci z natury – w tym roku tematem jest postać Ślązaka przyszłości. – Jest to temat, który łączy odbywające się obchody 100-lecia Powstań Śląskich oraz nawiązuje do wizji przyszłości w twórczości Stanisława Lema. – tłumaczą organizatorzy.

Zachęcamy do zabawy i rysowania!

Zadania uczestnika:

1. Narysuj postać Ślązaka przyszłości na dowolnym formacie i w dowolnej technice.

2. Opublikuj jako post na oficjalnym profilu Międzynarodowy Festiwal Rysowania – Official, opisując swoją pracę w treści posta:

A ) Imię: Kategoria wiekowa (znajdziesz w opisie na wydarzeniu) Kraj/Miasto

B ) Jeśli Twój post zostanie zatwierdzony jako zgodny z regulaminem, zostanie opublikowany na profilu MFR-official.

Harmonogram XXIV Międzynarodowego Festiwalu Rysowania:

Festiwal wystartował 24 maja i potrwa do 28 maja br.

W tygodniu festiwalowym możecie się Państwo spodziewać atrakcji w postaci filmów przygotowanych specjalnie dla sympatyków Międzynarodowego Festiwalu Rysowania. Materiały będą publikowane na profilu MFR-official.

Zeszłoroczna edycja to 114 nadesłanych prac przez 102 uczestników z 4 krajów: Polski, Niemiec, Ukrainy i Rosji. Uzyskano 9 300 odbiorców publikacji oraz 272 reakcje na wydarzenie, co przełożyło się na 3 200 oddanych lajków. Podczas wydarzenia goszczono z kamerą w pracowniach takich artystów, jak: Gianni Turelli, prof. Mariana Oslislo, prof. Ireneusza Walczaka, prof. Michała Minora, Witolda Berusa oraz Kazimierza Szołtyska.

W tym roku Festiwal zagości w pracowniach: prof. Anny Kowalczyk-Klus, dr hab. Tomasza Tobolewskiego, artysty rzeźbiarza Tomasza Koclęgi, dr Pawła Szeibla oraz gościnnie z kamerą odwiedzimy francuskie Seclin.