Ulica Nowo Goduli odciąży Rokitnicę od wzmożonego ruchu drogowego

27.05.2021

W zabrzańskim Ratuszu odbyło się dzisiaj spotkanie z mieszkańcami zainteresowanymi projektem nowej drogi łączącej tereny Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z autostradą A1. Nowe rozwiązanie drogowe odciąży Rokitnicę od wzmożonego ruchu samochodowego.

Uczestnicy spotkania, po zapoznaniu się z przedstawionym projektem, mogli wyrażać swoje opinie dotyczące przyjętych rozwiązań projektowych, zadawać pytania projektantom i urzędnikom, a także wypełnić przygotowane w tym celu specjalne formularze konsultacyjne.

– Koncepcję budowy tej drogi zainicjowaliśmy w 2008 roku wraz z podjęciem decyzji o rozwoju strefy ekonomicznej – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Po konsultacjach i dyskusji publicznej ostatecznie przebieg drogi został zatwierdzony uchwałami Rady Miasta Zabrze z 4 lipca i 14 listopada 2011 roku. W pierwszym etapie powstała już ul. Goduli. Teraz projektowany jest odcinek łączący obecną ul. Ofiar Katynia z ul. Witosa. W ten sposób znacznie zmniejszy się natężenie ruchu na ul. Krakowskiej.