Spotkanie autorskie z Wojciechem Orlińskim

26.05.2021

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu zaprasza na spotkanie autorskie z Wojciechem Orlińskim, które obędzie się 27 maja o godz. 17.00 w Parku Techniki Wojskowej przy ul. Mochnackiego 12. Poświęcone będzie publikacji pt.: „Lem. Życie nie z tej ziemi”.

„Lem. Życie nie z tej ziemi” to pierwsza w Polsce biografia autora „Cyberiady”. Korzystając z niepublikowanych dotąd źródeł, Wojciech Orliński wyjaśnia duże i małe, poważne i zabawne tajemnice z życia pisarza.

Wojciech Orliński – dziennikarz, publicysta, pisarz, autor książek podróżniczych, fantastycznych i publicystycznych, znawca twórczości Stanisława Lema, autor książki „Co to są sepulki? Wszystko o Lemie”, czyli encyklopedycznego przewodnika po twórczości Lema, a także jego biografii zatytułowanej „Lem. Życie nie z tej ziemi”.

Spotkanie, na które zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu, organizowane jest w ramach projektu „dyLEMaty i poLEMiki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Plakat Spotkanie autorskie z Wojciechem Orlińskim