Noc Muzeów 2021 w Muzeum Miejskim w Zabrzu

20.05.2021

Muzeum Miejskie w Zabrzu zaprasza w najbliższą sobotę, 22 maja, do swoich obu siedzib (przy ulicy Powstańców Śląskich 3 oraz do Galerii Café Silesia przy ul. 3 Maja 6) na Noc Muzeów. Muzealnicy przygotowali dla nowe wystawy, po których będą oprowadzać ich kuratorzy, a także wiele innych atrakcji.

Noc Muzeów 2021 w Muzeum Miejskim w Zabrzu rozpocznie się o godz. 17.00 i potrwa do godz. 22.00. Imprezę zainauguruje wernisaż wystawy malarstwa Erwina Sówki ze zbiorów Muzeum Miejskiego oraz kolekcji Arkadiusza Goli i Małgorzaty Kamińskiej, połączony z kuratorskim oprowadzaniem po wystawie.

O godz. 18.30 zaplanowano pokaz filmu autorstwa Arkadiusza Goli i Michała Szalasta pt. „Erwin Sówka, jaki był. Fragment”.

Ci, którzy zdecydują się wziąć udział w Nocy Muzeów w Muzeum Miejskim w Zabrzu mogą też liczyć m.in. na kuratorskie oprowadzanie po wystawach „Polska i niemiecka propaganda plebiscytowa w zbiorach Muzeum Miejskiego w Zabrzu” oraz „Zabrzańska Atlantyda. Zaborze – Kolonia B”.

W ramach Nocy Muzeów odbędzie się też min. quiz dotyczący wszystkich dotychczasowych edycji Nocy Muzeów przygotowanych przez Muzeum Miejskie w Zabrzu.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie Państwo TUTAJ.