Tym razem Teatr Nowy zagra dla nas na żywo!

14.05.2021

Od połowy maja zapowiedziane przez rząd luzowanie obostrzeń znacząco wpłynie na funkcjonowanie instytucji kultury w naszym kraju. Swoją działalność częściowo wznowią m.in. teatry, które zyskają możliwość wystawiania sztuk w plenerze. To doskonała wiadomość dla wszystkich, którzy tęsknią za rozrywkami kulturalnymi. Już w najbliższy weekend Teatr Nowy w Zabrzu zaprasza na pierwsze po długiej przerwie spektakle na żywo.

Wystawiona zostanie komedia pt. „Stosunki prawne” Szymona Turkiewicza, w reżyserii Zbigniewa Stryja. W role małżonków wcielą się: Dorota Rusek-Binowska oraz Andrzej Kroczyński. Za ruch sceniczny odpowiada Agnieszka Ślusarek.

Gdyby prawo skrupulatniej regulowało stosunki damsko-męskie, porozumienie między kobietami – rodzicielkami, a samcami – myśliwymi byłoby wielce prawdopodobne. Nie ma recepty na idealny
związek. Nie ma uniwersalnego sposobu na spokój, szczęście i harmonię. Twórcy spektaklu szukają rozwiązania tych dylematów i proponują stworzenie przepisów regulujących relacje damsko-męskie.

Przedstawienia odbędą się 15 i 16 maja o godz. 19.00 w byłym areszcie śledczym przy ul. Sądowej 1.

Więcej na temat najnowszej produkcji Teatru Nowego w Zabrzu znajdziecie Państwo TUTAJ.