Rusza rozbudowa węzła drogowego łączącego DTŚ z ul. Wolności

06.05.2021

Przypominamy, że od najbliższego piątku (7 maja), zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, która wykluczy możliwość wjazdu oraz zjazdu na Drogową Trasę Średnicową w rejonie ulic Wolności/Korczoka. Objazd do ulicy Wolności i DTŚ zostanie poprowadzony przez węzeł drogowy zlokalizowany przy ulicy Rymera. Prace związane z rozbudową węzła drogowego łączącego DTŚ (DW 902) z ulicą Wolności w Zabrzu w dzielnicy Zaborze (rejon istniejącego sklepu Lidl), będzie wykonywała firma Drogopol-Zw sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach. Inwestycja realizowana jest przez IKEA.

W ramach prowadzonych prac na ww. skrzyżowaniu zostanie wykonane rondo, powstaną nowe zatoki autobusowe oraz peron tramwajowy. Częściowej przebudowie ulegnie torowisko tramwajowe, powstanie też nowa sygnalizacji świetlna oraz zostanie wybudowany łącznik, który połączy ulicę Lompy z istniejącym wiaduktem nad DTŚ. Prace powinny zakończyć się jesienią br.

Nowa infrastruktura drogowa ma na celu usprawnić komunikację poprzez połączenie północnej i południowej części Zaborza. Prace inwestycyjne obejmują m.in. połączenie ul. Lompy z węzłem DTŚ, utworzenie skrzyżowania łącznic południowych z sygnalizacją świetlną skoordynowaną z priorytetem na komunikację tramwajową oraz dodatkowe skomunikowanie dzielnic Zabrza na kordonie drogi wojewódzkiej.