Zabrze przestrzenią rozwoju

Już w niedzielę kolejny odcinek cyklu “Bajtel w Filharmonii on-line”

16.04.2021

Na Facebooku Filharmonii Zabrzańskiej już w najbliższą niedzielę, 18 kwietnia, dostępny będzie najnowszy odcinek cyklu “Bajtel w Filharmonii on-line”. Tymczasem oglądnąć można tu ostatni z odcinków poświęcony tym razem marimbie.

O tym wyjątkowym instrumencie, którzy dość rzadko gości na filharmonicznych estradach autorka programu Dorota Banaś rozmawia z młodymi i utalentowanymi perkusistami: Nadią Mikołajczyk i Bartłomiejem Koźniewskim – uczniami Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Bytomiu, którzy nie tylko opowiedzieli, ale również zagrali na marimbie.

To już trzecia edycja programu muzycznego, który Filharmonia realizuje z myślą o najmłodszych słuchaczach od kwietnia ub. roku.

Projekt ten skierowany jest głównie do dzieci kształcących się w
szkołach podstawowych z terenu naszego miasta, które z powodu
panującej pandemii nie mogą odwiedzić Filharmonii Zabrzańskiej osobiście
podczas audycji muzycznych.

Dzięki tym wyjątkowym audycjom muzycznym najmłodsi melomanii mają okazję dowiedzieć się m.in. o tym, czym charakteryzowały się kolejne epoki w historii muzyki, poznać sławnych kompozytorów, znane utwory muzyczne, a także szereg instrumentów muzycznych.

Każdy odcinek poprowadzi autorka programu, skrzypaczka naszej zabrzańskiej orkiestry i animatorka kultury Dorota Banaś.

– Jesteśmy pełni nadziei, iż nasze prezentacje muzyczne wspomogą
edukację muzyczną zarówno najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci 
– przekonują filharmonicy. – Pragniemy w sposób dostępny i łatwy dla dzieci przekazać treści, które mogą przydać się nie tylko w nauce muzyki ale i języka polskiego oraz historii.

Podobnie jak w pierwszej edycji ,,Bajtla w Filharmonii”, premiery nowych odcinków zaplanowano raz w tygodniu, w niedziele, o godz.16.00. Audycje ukazują się na profilu Filharmonii Zabrzańskiej w serwisie Facebook, a także na kanale YouTube oraz na stronie internetowej www.filharmonia.zabrze.pl w zakładce multimedia. Znajdziecie tam Państwo również wszystkie bieżące i wcześniejsze odcinki ,,Bajtla w Filharmonii on-line”.