Dni Papieskie 2021

09.04.2021

Tradycyjnie w pierwszej połowie kwietnia zabrzanie świętują kolejną edycję Dni Papieskich. Tym razem – z racji panujących ograniczeń pandemicznych – uroczystości odbywają się głównie wirtualnie.

Tegoroczne obchody Dni Papieskich rozpoczęły się 2 kwietnia o godz. 12.00, kiedy to w oknach Czytelni Ogólnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu zaprezentowano po raz pierwszy wystawę “A przecież nie cały umieram”, która składa się z wycinków prasy opublikowanej w Polsce po śmierci Papieża Polaka.

Dzień później na stronie internetowej www.biblioteka.zabrze.pl pojawił się zbiór wierszy Karola Wojtyły, który będzie doskonałym pomysłem na wielkosobotnią refleksję.

Kolejnym etapem Dni Papieskich był występ podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Zabrzu, którzy 6 kwietnia na profilu facebookowym MBP zaprezentowali  kolejny cykl wierszy autorstwa Jana Pawła II.


7 kwietnia w tym samym miejscu zaprezentowany został recital gitarowy Patryka Filipowicza zatytułowany “Pieśni śpiewane gitarą”.

Obchody Dni Papieskich podsumowane zostały 8 kwietnia, także na Facebooku MBP Zabrze, kiedy zorganizowany został wieczór poetycki on-line z udziałem uczestników „Warsztatowni literackiej”, zatytułowany “Coś zostaje z dziedzictwa i coś z zapowiedzi”.

https://fb.watch/4M4kn6w5qt/

To jednak nie koniec uroczystości. 14 kwietnia, w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu (ul. 3 Maja 91a), odbędzie się wernisaż wystawy “W drodze do świętości”, traktującej o życiu św. Jana Pawła II. Z wystawą zapoznać się będzie można do połowy maja.