Zabrze pozyskało kolejne środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

31.03.2021

Miasto Zabrze, w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, pozyskało dodatkowe środki na realizację kolejnego projektu. Tym razem chodzi o dofinansowanie w wysokości 3 mln 200 tys. zł, które przeznaczone zostanie na projekt pn. „Budynek użyteczności publicznej zlokalizowany przy ul. Jordana 2 w Zabrzu” (dawny Ratusz w dzielnicy Rokitnica).

Kompleksowy remont budynku przewiduje m.in. wymianę poszycia dachowego, docieplenie, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz wymianę kotłów gazowych wraz z instalacją CO. Zakładany czas ukończenia tej inwestycji to koniec pierwszego kwartału 2022 r.

Środki przyznano w ramach kolejnego etapu realizacji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Głównym celem programu jest danie impulsu do dynamicznego rozwoju we wszystkich regionach Polski. To szczególnie ważny instrument podczas walki z ekonomicznymi skutkami pandemii COVID-19.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. W sumie RFIL wypłaci jednostkom samorządu terytorialnego ponad 13 mld złotych. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19. 

Warto przypomnieć, że w poprzednich naborach w ramach RFIL Miasto Zabrze pozyskało dodatkowe środki na realizację nst. projektów: termomodernizacja Przedszkola nr 29 przy ul. Paderewskiego 5 w Zabrzu, modernizacja i rozbudowa Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu, budowa drogi wraz z odwodnieniem i oświetleniem ulicznym w ciągu ul. M. Hubera, budowa drogi przy ul. Wosia oraz budowa miejsc postojowych w rejonie ul. W. Reymonta.