Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę „W drodze do świętości”

31.03.2021

Już od 14 kwietnia Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu zaprasza na wyjątkową wystawę poświęconą św. Janowi Pawłowi II pt.: „W drodze do świętości”.

Ekspozycja składa się z 28 unikatowych plansz, przedstawiających życiową drogę świętego Jana Pawła II. Na tablicach znajdziemy historyczne fotografie uwieczniające wiele momentów i wydarzeń z życia Papieża Polaka, począwszy od obrazów rodzinnego domu Karola Wojtyły obejmujących lata 1920-1946.

Wystawa ukazuje również lata posługi dla Kościoła Krakowskiego (1946 – 1978), aż do godności biskupa Rzymu (1978 – 2005). Nie zabraknie obrazowych wspomnień dotyczących początków działalności kapłańskiej oraz późniejszych, niezapomnianych podróży apostolskich do różnych zakątków świata.

Ekspozycja została wypożyczona z Muzeum Miejskiego w Wadowicach (czyli rodzinnego miasta Papieża Polaka), będącego częścią Wadowickiego Centrum Kultury. Powstała we współpracy z Francuską Agencją Prasową, która użyczyła fotografie do przygotowania plansz. Ilustracje pochodzą również z archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie, archiwum Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II, archiwum Muzeum Miejskiego w Wadowicach, archiwum Parafii Ofiarowania NMP w Wadowicach oraz ze zbiorów prywatnych Eugeniusza Mroza.

Wystawa będzie dostępna on-line na Facebooku i w serwisie YouTube Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu. Udostępnienie ekspozycji stacjonarnie nastąpi zgodnie z aktualnymi zaleceniami epidemiologicznymi.

Galeria MOK w Zabrzu, ul. 3 Maja 91a