Zabrze wspiera restauratorów – zamawiaj na wynos prosto z aplikacji “Zabrze w sercu Śląska”

26.03.2021

Miasto Zabrze od początku pandemii wspiera przedsiębiorców, w tym restauratorów, oferując im pakiet rozwiązań pomocowych, z których mogą skorzystać w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19. Tym razem zachęcamy Państwa do skorzystania z nowej funkcjonalności stworzonej w aplikacji “Zabrze w sercu Śląska”.

Każdy z restauratorów, który oferuje posiłki na wynos, może liczyć na umieszczenie w specjalnej bazie, która publikowana jest na profilu Miasto Zabrze na Facebooku, a także na stronie www.miastozabrze.pl.

Teraz można również skorzystać z nowej funkcjonalności, która udostępniona została w aplikacji “Zabrze w sercu Śląska”. Dotarcie do restauracji, które oferują dania na wynos jest tutaj wyjątkowo proste – wystarczy wybrać Miejsca/ Gastronomia/ Na wynos i już widzimy właściwą listę. Teraz pozostaje już tylko podjęcie decyzji, gdzie zamawiamy posiłek i możemy zadzwonić i złożyć zamówienie.

Aplikacja “Zabrze w sercu Śląska” to bezpłatny przewodnik dla turystów i mieszkańców poszukujących informacji o mieście, w szczególności o jego ofercie turystycznej, kulturalnej, ciekawych miejscach i wydarzeniach.

Mimo obostrzeń, jakie wprowadzono w naszym kraju w związku z epidemią koronawirusa, z pewnością warto zaglądać regularnie do aplikacji, bo właśnie tutaj – w jednym miejscu – znajdziemy zarówno informacje praktyczne m.in. o parkingach, szpitalach, aptekach, urzędach, instytucjach czy transporcie publicznym, jak i podstawowe informacje o wielu miejscach, w tym takich jak: zabytki, restauracje, baza noclegowa, parki i fontanny czy też koła i stowarzyszenia dla seniorów. Aplikacja “Zabrze w sercu Śląska” to kopalnia wiedzy o naszym mieście.

W bogatej bazie gastronomicznej i noclegowej zarówno turysta, jak i mieszkaniec znajdą coś dla siebie, a baza obiektów sportowych i rekreacyjnych zachęci do aktywnego spędzania czasu wolnego. Ułatwieniem są również specjalne zakładki dla dzieci i seniorów.

W aplikacji znajdziemy także atrakcyjne trasy turystyczne, piesze i samochodowe – śladami architektury modernistycznej i zabytków techniki.

Prócz tych funkcjonalności aplikacja pełni funkcję najbardziej aktualnego w mieście kalendarza imprez sportowych, rekreacyjnych, kulturalnych. Intuicyjny interfejs pozwala szybko znaleźć interesujące nas informacje, a dzięki lokalizacji GPS użytkownik z łatwością namierzy wybrane obiekty i wydarzenia.

Aplikacja ma swoją dedykowaną stronę internetową www.zabrzewsercuslaska.pl, gdzie znajdują się m.in. formularze, za pomocą których można dodać obiekt (restauracje, lodziarnie, klub malucha) lub wydarzenie.

Zachęcamy również do kontaktu mailowego z pracownikami Urzędu Miejskiego w Zabrzu, którzy obsługują aplikację: aplikacja@um.zabrze.pl

Aplikacja została przygotowana zarówno pod system Android, jak i iOS 
i można ją pobrać ze sklepu:

Link do AppStore

Link do Google Play