Ważne dla przedsiębiorców – e-usługi

24.03.2021

Przedsiębiorco pamiętaj, że wszystkie sprawy w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej możesz załatwić przez Internet przy użyciu darmowego Profilu Zaufanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Jeśli jeszcze nie masz Profilu Zaufanego możesz go szybko uzyskać przez internet, wystarczy, że korzystasz z bankowości elektronicznej.

Po uzyskaniu Profilu Zaufanego załóż konto, aktywuj je klikając w link, który dostaniesz na adres mailowy oraz zaloguj się.

Wypełnij wniosek CEIDG-1 i podpisz go (przycisk “podpisz i wyślij wniosek”). Dowodem złożenia wniosku będzie Urzędowe Poświadczenie Odbioru, które dostaniesz na maila.

Wniosek możesz złożyć w kilku prostych krokach:

  • załóż Profil Zaufany jeśli jeszcze go nie posiadasz,
  • załóż konto w CEIDG,
  • aktywuj je (maila aktywacyjnego znajdziesz w swojej skrzynce pocztowej),
  • zaloguj się,
  • przygotuj wniosek,
  • podpisz i wyślij wniosek.

Więcej informacji na temat zarejestrowania działalności gospodarczej znajdziecie Państwo pod adresem: https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/zakladanie-firmy/chce-zalozyc-firme-jednoosobowa-samozatrudnienie/proc_736-wpis-do-ceidg

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej gdzie należy złożyć wniosek CEIDG-1 : https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg.cms.engine/

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerami telefonów: 32 273 97 70, 32 273 97 71 lub 32 273 97 72 (Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości. ul. Powstańców Śląskich 3).