Do Szpitala Miejskiego w Zabrzu trafiły nowoczesne respiratory

23.03.2021

Dzięki firmie FCC Polska do Szpitala Miejskiego w Zabrzu – na oddział covidowy -trafiły nowoczesne respiratory tlenowe. Wartość przekazanego sprzętu to łącznie 25 tysięcy złotych. Sprzęt przeznaczony będzie dla pacjentów z ostrą niewydolnością oddechową i zapaleniem płuc, także w przebiegu choroby COVID19.

Nowoczesny sprzęt, który trafił do Szpitala Miejskiego w Zabrzu na oddział covidow, bazuje na wysokoprzepływowej tlenoterapii donosowej. Jest to nowa metoda podawania tlenu, która w wielu przypadkach pozwala uniknąć konieczności użycia respiratora, a dzięki odpowiedniemu ogrzaniu i nawilżeniu podawanej mieszanki zwiększa oczyszczenie dróg oddechowych i komfort pacjenta. Nowe wyposażenie będzie szczególnie przydatne w obecnej sytuacji zagrożenia epidemicznego, ponieważ może znacząco wspierać terapię osób chorych na COVID. 

Do tej pory szpital dysponował sześcioma takimi urządzeń.

Jak tłumaczy Bożena Śliwa-Rak, ordynator oddziału COVID-owego Szpitala Miejskiego w Zabrzu – zakupiony sprzęt przeznaczony będzie dla pacjentów z ostrą niewydolnością oddechową i zapaleniem płuc, także w przebiegu choroby COVID19. Zastosowanie tego typu tlenoterapii niejednokrotnie pozwala u tych chorych uniknąć respiratoroterapii i poprawia wyniki leczenia. 

Foto: FCC Polska