Były stadion klubu „Koksownik” zostanie przebudowany

05.03.2021

Podpisano umowę na przebudowę byłego stadionu piłkarskiego klubu sportowego “Koksownik” przy ul. Rataja wraz z budową zadaszenia i zaplecza. Wartość inwestycji to ponad 9 mln zł, z czego 3 mln zł stanowi dofinansowanie pozyskane przez Miasto Zabrze z Ministerstwa Sportu.

Utworzenie infrastruktury sportowej dedykowanej uczniom III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu oraz uczestnikom Akademi Piłkarskiej Górnika Zabrze będzie możliwe dzięki pozyskaniu przez Miasto Zabrze pod koniec grudnia ub. r. terenów należących wcześniej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej KOKS S.A.

Wniosek o dofinansowanie złożony został w ramach Programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich – Edycja Pilotażowa (Ministerstwo Sportu i Turystyki). Prognozowana data rozpoczęcia zadania to 30 września br., a zakończenia – 29 października br.

Projektowana przebudowa byłego boiska Koksownik Zabrze ma na celu stworzenie całorocznego boiska treningowego nawierzchni z sztucznej trawy przykrytego halą pneumatyczną o następującej charakterystyce :

• wykonanie pełnowymiarowego boiska o nawierzchni wierzchniej ze  sztucznej trawy wraz z infrastrukturą towarzyszącą (boisko treningowe o wymiarach 105 x 68 m);
  • montaż piłkochwytów wokół obiektu;
  • wykonanie hali pneumatycznej (o wymiarach 115 x 74 m);
  • wykonanie zaplecza socjalnego oraz technicznego wraz z infrastrukturą towarzyszącą (obiekt mieszczący szatnie, umywalnie, pokoje trenerów, pokój narad i toalety);
  • wykonanie ogrodzenia obiektu;
  • wykonanie instalacji, w tym: wodnej, sanitarnej, cieplnej, elektrycznej,
  • wykonanie dróg, chodników, miejsc postojowych, tarasów i schodów terenowych;
  • zagospodarowanie zieleni.