Chcesz otworzyć firmę? Aplikuj do projektu “Pakiet na start-2”!

01.03.2021

Z początkiem br. ruszyła kolejna edycja projektu “Pakiet na start-2”, który wspomaga rozwój przedsiębiorczości na terenie naszego miasta wśród osób powyżej 30. roku życia. Nabór potrwa jeszcze tylko dwa tygodnie – do 15 marca. W ramach przedsięwzięcia, powstaną 34 miejsca pracy w formie samozatrudnienia.

Projekt przewiduje kompleksowe wsparcie dla 34 osób planujących rozpocząć działalność gospodarczą na terenie Zabrza i należących do nst. grup:

• osób bezrobotnych, biernych zawodowo, zwłaszcza:
     – kobiet
    – osób powyżej 50 roku życia
    – osób z niepełnosprawnością
    – długotrwale bezrobotnych
    – o niskich kwalifikacjach
  • reemigrantów (w tym repatriantów)
  • imigrantów
  • osób ubogich pracujących
  • osób odchodzących z rolnictwa i ich rodzin
  • osób zatrudnionych na umowach krótkoterminowych oraz pracujących w ramach umów cywilno-prawnych, których zarobki nie przekraczają 120 proc. minimalnego wynagrodzenia.

Wsparcie dla uczestników projektu:

– szkolenia przed rozpoczęciem działalności gospodarczej
– zwrot kosztów dojazdu na szkolenia
– zwrot kosztów opieki nad osobą zależną
– bezzwrotne dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej i finansowe wsparcie pomostowe w trakcie prowadzenia działalności.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014-2020

Całkowita wartość projektu wynosi 2 422 049,04 zł, a kwota dofinansowania 2 340 131,59 zł.

Więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ.