Weekend z Teatrem Nowym

26.02.2021

Teatr Nowy w Zabrzu nie zwalnia tempa i już dzisiaj zaprasza na kolejny spektakl. Tym razem na scenie będzie można zobaczyć znakomitą farsę w reż. Marcina Sławińskiego – “Okno na parlament”.

Za spektakl ten nasi zabrzańscy artyści otrzymali wiele cennych nagród i wyróżnień, w tym m.in.: Nagrodę Publiczności, Nagrodę Aktorską dla Pawła Bernadowskiego i Wyróżnienie Aktorskie dla Anny Koniecznej na XIX festiwalu Dramaturgii Współczesnej “Rzeczywistość Przedstawiona”.

Spektakl „Źli Żydzi” w reżyserii Marcina Sławińskiego opowiada w komediowym tonie o konflikcie między młodymi ludźmi, który w istocie wykracza daleko poza emocjonalne, rodzinne kłótnie i zamienia się w konfrontację „postępowego”, multikulturowego i obojętnego religijnie światopoglądu z przekonaniem o konieczności obrony kultury, tradycji i religii, koniecznych dla przetrwania tożsamości narodu.

W już w najbliższy weekend, 27 i 28 lutego, Teatr Nowy w Zabrzu zagra komedię “Kolacja dla głupca” w reżyserii mistrza tego gatunku – Marcina Sławińskiego. Sztuka opowiada o perypetiach zamożnego wydawcy bestsellerów Pierre’a, na którego pewnego wieczoru spada istna plaga nieszczęść.

„Kolację dla głupca” napisał francuski reżyser, scenarzysta i producent Francis Veber. Światowa premiera komedii odbyła się w 1993 roku w Paryżu. Sztuka od razu stała się hitem. Dziś setki teatrów na świecie, w tym nasz zabrzański, wystawiają tę sztukę z ogromnym powodzeniem.

Bilety można kupić przez internet lub zarezerwować telefonicznie: 609 621 460 albo 723 331 007.

Kasa teatru pracuje w poniedziałki w godz. 8.00-16.00, wtorek – piątek w godz. 8.00-18.00*, sobota – niedziela w godz. 15.00-18.00*. /*lub do rozpoczęcia spektaklu.

Foto: Paweł Janicki