Za nami pierwsze zawody na nowo oddanej sali gimnastycznej przy ZSS

25.02.2021

Jeszcze tak niedawno świętowaliśmy otwarcie nowoczesnej sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Sportowych w Zabrzu. Walory tej nowoczesnej sali dla gimnastyki sportowej kobiet i mężczyzn natychmiast zostały docenione przez środowisko gimnastyczne w kraju i za granicą.

Od 19 do 20 lutego odbyły się na niej pierwsze zawody – Puchar Polski Seniorów w gimnastyce mężczyzn. Natomiast od 20 do 25 lutego na sali odbyło się zgrupowanie reprezentacji Słowenii w gimnastyce sportowej kobiet.

Oddana do użytku 29 stycznia sala wybudowana przy ZSS im. Janusza Kusocińskiego w Zabrzu to najnowocześniejsza sala gimnastyczna w południowej Polsce. Pod względem wielkości to drugi w kraju tak wysoko wyspecjalizowany obiekt dedykowany gimnastyce i pierwszy taki w południowej Polsce.

Sala gimnastyczna mieszcząca się przy ul. Płaskowickiej została wybudowana głównie z myślą o dzieciach i młodzieży trenującej gimnastykę sportową. Zastosowane standardy pozwalają organizować w obiekcie zawody sportowe, w tym także Mistrzostwa Europy.

Łączny koszt inwestycji wyniósł prawie 19 mln zł (16 887 918 zł kosztowały roboty budowlane, a 2 036 674 zł przeznaczono na wyposażenie i sprzęt gimnastyczny), z czego ok. 8 mln zł stanowiło pozyskane przez Zabrze dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. Jedyny większy obiekt tego rodzaju w Polsce to sala Leszka Blanika w Gdańsku.