Już dzisiaj “Okno na parlament” w Teatrze Nowym w Zabrzu

19.02.2021

Nie minął jeszcze tydzień od pierwszego spektaklu, który Teatr Nowy w Zabrzu zagrał po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, a już zaprasza nas na kolejną duchową ucztę. Dzisiaj, o godz. 18.00, wystawiona zostanie znakomita farsa w reż. Marcina Sławińskiego – “Okno na parlament”. Na spektakl ten będzie się można wybrać również w najbliższy weekend.

„Okno na parlament” to lekka i niezwykle zabawna komedia pomyłek i fałszywych tożsamości, w której precyzyjnie skonstruowana intryga i brawurowe tempo akcji, ani na chwilę nie dają widzowi odetchnąć.

Na scenie zobaczymy: Jolantę Niestrój-Malisz, Joannę Romaniak, Dorotę Rusek-Binowską, Renatę Spinek, Grzegorza Cinkowskiego, Andrzeja Kroczyńskiego, Roberta Lubawego, Jakuba Piwowarczyka, Mariana Wiśniewskiego oraz Zbigniewa Stryja.

Mamy dobrą wiadomość dla tych z Państwa, którzy chcieli wybrać się do teatru, ale nie dostali już biletów – w przyszłym tygodniu Teatr Nowy w Zabrzu zagra jeszcze cztery razy. 25 i 26 lutego odbędzie się spektakl “Źli Żydzi” w reżyserii Marcina Sławińskiego, za który nasi zabrzańscy artyści otrzymali wiele cennych nagród i wyróżnień w tym m.in.: Nagrodę Publiczności, Nagrodę Aktorską dla Pawła Bernadowskiego i Wyróżnienie Aktorskie dla Anny Koniecznej na XIX festiwalu Dramaturgii Współczesnej “Rzeczywistość Przedstawiona”.

Spektakl „Źli Żydzi” w reżyserii Marcina Sławińskiego opowiada w komediowym tonie o konflikcie między młodymi ludźmi, który w istocie wykracza daleko poza emocjonalne, rodzinne kłótnie i zamienia się w konfrontację „postępowego”, multikulturowego i obojętnego religijnie światopoglądu z przekonaniem o konieczności obrony kultury, tradycji i religii, koniecznych dla przetrwania tożsamości narodu.

27 i 28 lutego Teatr Nowy w Zabrzu zagra komedię “Kolacja dla głupca” w reżyserii mistrza tego gatunku – Marcina Sławińskiego. Sztuka opowiada o perypetiach zamożnego wydawcy bestsellerów Pierre’a, na którego pewnego wieczoru spada istna plaga nieszczęść.

„Kolację dla głupca” napisał francuski reżyser, scenarzysta i producent Francis Veber. Światowa premiera komedii odbyła się w 1993 roku w Paryżu. Sztuka od razu stała się hitem. Dziś setki teatrów na świecie, w tym nasz zabrzański, wystawiają tę sztukę z ogromnym powodzeniem.

Bilety można kupić przez internet lub zarezerwować telefonicznie: 609 621 460 albo 723 331 007.

Kasa teatru pracuje w poniedziałki w godz. 8.00-16.00, wtorek – piątek w godz. 8.00-18.00*, sobota – niedziela w godz. 15.00-18.00*. /*lub do rozpoczęcia spektaklu.

Foto: Paweł Janicki