Kopalnia Guido zaprasza na poziom 320!

15.02.2021

Minął ponad tydzień od wznowienia działalności i  otwarcia Trasy Rodzinnej w Sztolni Królowa Luiza, a już śpieszymy z informacją o kolejnej trasie, którą Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu przywraca dla turystów. Od 13 lutego zwiedzanie poziomu 320 w Kopalni Guido znów jest możliwe!

Zwiedzanie Kopalni Guido w Zabrzu to niezapomniane odkrywanie poziomu 320, które wiąże się przede wszystkim z poznawaniem rozwoju techniki górniczej od końca XIX wieku aż do czasów współczesnych. Choć Kopalnia Guido od lat nie wydobywa węgla, to na trasie turystycznej na poziomie 320 go nie brakuje. Przejażdżka elektryczną kolejką podwieszaną, to tylko jedna z atrakcji czekających na turystów 320 metrów pod ziemią.

Komfortowo i bezpiecznie – zwiedzanie możliwe jest tylko w małych grupach, do 10 osób plus przewodnik. Dodatkowo MGW zapewnia także możliwość wykupienia wycieczki indywidualnej.   

Rezerwacji biletu można dokonać telefonicznie pod nr telefonu (32) 271 40 77 oraz online pod adresem https://bilety.kopalniaguido.pl. Wszystkie szczegóły dotyczące oferty znajdziecie Państwo na stronie www.kopalniaguido.pl

Zapraszamy Państwa na fotograficzną podróż po trasie Poziom 320 w Kopalni Guido w Zabrzu.

Przypominamy, że od 6 lutego czynna jest również Podziemna Trasa Rodzinna w Sztolni Królowa Luiza – to propozycja skierowana przede wszystkim do najmłodszych. To oferta łącząca edukację i zabawę z aktywnym zwiedzaniem kopalni. W programie wędrówka podziemnym labiryntem górniczych korytarzy, podczas której dzieci i ich rodzice poznają niesamowity świat śląskich legend tropiąc ślady Skarbnika, obserwują pracę czynnych maszyn górniczych (w tym spotkanie z 22-tonowym gigantem), wspólnie rozwiązują przygotowane na trasie zadania, a dzięki atrakcyjnym pokazom multimedialnym zdobywają i poszerzają swoją wiedzę. Finałem zwiedzania jest przejazd kolejką górniczą Karlik.

Pracownicy MGW zadbaliśmy o każdy szczegół, aby zwiedzający poczuł się komfortowo i bezpiecznie. Zwiedzanie jest możliwe w małych grupach do 10 osób. Istnieje również możliwość wykupienia indywidualnej wycieczki rodzinnej.  

Rezerwacji biletu można dokonać telefonicznie pod nr telefonu (32) 271 40 77 oraz online pod adresem https://bilety.kopalniaguido.pl. Wszystkie szczegóły dotyczące oferty znajdują się na stronie sztolnialuiza.pl.