Do Domu Dziecka dostarczono grzejniki elektryczne

10.02.2021

W związku ze zmniejszeniem mocy w sieci grzewczej, które spowodowane jest awarią w elektrociepłowni międzynarodowego koncernu Fortum, na Miasto Zabrze na bieżąco monitoruje sytuację w budynkach użyteczności publicznej.

– Szczególną uwagę przykładamy do miejsc, w których przebywają chorzy, dzieci oraz osoby starsze – czyli szpitali, żłobków, przedszkoli i domów pomocy społecznej – stwierdza Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. – Na chwilę obecną instytucje nie odnotowały znaczącego spadku temperatury w pomieszczeniach. Większość z nich posiada własne ogrzewanie awaryjne.

We współpracy z FORTUM, które w związku z zaistniałą sytuacją przekazało pięćdziesiąt grzejników elektrycznych, Miasto Zabrze dostarczyło zgodnie ze zgłoszonym zapotrzebowaniem kilkanaście urządzeń do Domu Dziecka przy ul. Park Hutniczy 15.