Ankieta dotycząca budżetu obywatelskiego – tylko do dzisiaj!

05.02.2021

Zabrzański Budżet Obywatelski to wieloetapowy proces, w którym mieszkańcy decydują o przeznaczeniu określonej części środków finansowych wydawanych z miejskiego budżetu.

W roku 2020 w naszym mieście odbyła się już siódma edycja Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu, które trwało od 15 do 30 października ub. r., wzięło udział przeszło 12 tys. zabrzan, którzy łącznie oddali ponad 20 tys. głosów.

Tym razem w ramach budżetu obywatelskiego do podziału było ponad 5 mln zł. Głosowaniu mieszkańców poddano 59 wniosków – pięć ogólnomiejskich oraz 54 projekty dzielnicowe. Wpłynęło przeszło 12 tys. ważnych kart do głosowania, w tym ok. 400 kart papierowych.

Zależy nam na tym, aby zasady budżetu partycypacyjnego były jak najbardziej przyjazne dla mieszkańców. Dlatego chcielibyśmy poznać Państwa opinię na temat Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. W związku z tym prosimy o wypełnienie poniższej anonimowej ankiety.

Ankieta dostępna będzie jeszcze tylko dzisiaj, a jej wyniki zostaną opublikowane na stronie: https://miastozabrze.pl/dla-mieszkancow/zabrzanski-budzet-obywatelski/vii-edycja/ewaluacja/ https://miastozabrze.pl/dla-mieszkancow/zabrzanski-budzet-obywatelski/vii-edycja/ewaluacja/

Prosimy Państwa o wypełnienie anonimowej ankiety, która dostępna jest TUTAJ.