Wybrano najpopularniejszych sportowców i trenerów Zabrza 2020 roku

29.01.2021

Po raz 39. wybrano najpopularniejszych sportowców i trenerów Miasta Zabrze. Tym razem pierwsze miejsca w Plebiscycie zajęli: Jezus Jimenes oraz Marcin Lijewski. Na podium uplasowali się również – sportowcy: Jakub Skrzyniarz oraz Przemysław Wiśniewski; trenerzy: Marcin Brosz oraz Grażyna Nowak.

Tytuł Najpopularniejszego Sportowca Miasta Zabrze 2020 Roku w plebiscycie organizowanym przez Miasto Zabrze zdobył Jezus Jimenes (Klub Sportowy Górnik Zabrze – piłka nożna) – piłkarz Górnika Zabrze grający na pozycji napastnika. Najlepszy piłkarz sierpnia PKO Ekstraklasy. Drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców.

Natomiast najpopularniejszym trenerem ubiegłego sezonu – zdaniem głosujących w Plebiscycie – został Marcin Lijewski (NMC Górnik Zabrze – piłka ręczna) – trener drużyny występującej w najwyższej klasie rozgrywek piłki ręcznej PGNiG Superliga.

Wyniki Plebiscytu na Najlepszego Sportowca i Trenera Zabrza 2020 roku – w załączeniu.