29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zabrzu

29.01.2021

29. Finał WOŚP odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 31 stycznia. Weźmie w nim udział 120 tys. wolontariuszy, zarejestrowanych w sztabach na całym świecie. Zbiórka realizowana będzie również przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych, które są szczególnie ważne w czasie pandemii. Po raz dziewiąty partnerem w wielkiej zbiórce WOŚP będzie Mastercard. Firma dostarczy eSkarbonkę – technologicznie zaawansowane i wygodne narzędzie, umożliwiające kwestowanie na rzecz Fundacji w internecie. Tym razem Fundacja zbiera pieniądze na zakup sprzętu dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Kweście Wielkiej Orkiestry towarzyszyć będą wydarzenia organizowane przez lokalne sztaby. W Warszawie w studiu telewizyjnym na placu Defilad odbędą się koncerty (m.in. zespołów Dżem, Voo Voo, Kwiat Jabłoni i Piersi). Transmisja internetowa wydarzenia rozpocznie się w sobotę (30 stycznia) o godz. 21:00 i potrwa nieprzerwanie 27 godzin.

28. finał WOŚP w Zabrzu

Podczas zabrzańskiego finału WOŚP odbędzie się m.in. koncert online, w trakcie którego zagrają m.in.: The Branchers oraz Kapela góralska Karpackie Zbóje.

O godz. 20.00 tradycyjnie odbędzie się również Światełko do Nieba w wykonaniu Teatru Ognia Nam-Tara. Pokaz będzie na żywo na terenie AnimalWorld w Zabrzu – Makoszowach. Będzie on emitowany na żywo na profilu Sztabu WOŚP w Zabrzu na Facebooku.

W niedzielę, 31 stycznia, jeździł będzie bezpłatny BUS z ul. Goethego 3 przy PEC do AnimalWorld. Pierwszy wyjazd z PEC o godz. 10.00, a następnie co godzinę do godz. 20.00. Pierwszy wyjazd powrotny z AnimalWorld o godz. 10.30, następnie co godzinę do godz. 20.30. Pierwszeństwo w busie mają oczywiście wolontariusze. Na miejscu będzie czekała dla wszystkich wolontariuszy ciepła herbata oraz pyszne ciastko.

Na ulicach miast ma się pojawić 120 tys. wolontariuszy z puszkami, którzy będą zbierać pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry.

– Oczywiście z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych – podkreśla Anna Orzech, rzeczniczka prasowa WOŚP. – Ze względu na pandemię mamy jednak wiele innych form, dzięki którym będzie można zbierać pieniądze. Mam tu na myśli m.in. puszki stacjonarne, które są dostępne w różnych instytucjach czy sklepach w całej Polsce. W tym roku udało się już zapisać już blisko 7 tysięcy takich puszek.

Czym jest sztabowa puszka stacjonarna?

To tekturowa puszka kwestarska, która przypisana jest do konkretnego opiekuna i lokalu. Jeśli firma chce postawić ją w swojej siedzibie, musi się zgłosić do sztabu lub przez portal iwolontariusz.wosp.org.pl. Jak to zrobić?

  • Wejdź na stronę iwolontariusz.wosp.org.pl
  • Po założeniu i potwierdzeniu konta przejdziesz na stronę rejestracji
  • Wybierz ścieżkę DLA FIRM i WYDARZEŃ
  • Zobaczysz dwa przyciski: Sztabowa Puszka Stacjonarna (tekturowa puszka) – składam wniosek oraz Skarbonka firmowa (zbiórka online) – załóż natychmiast
  • Wybierz jeden z wariantów – strona przeniesie Cię do odpowiedniego formularza.

Puszki stacjonarne w Zabrzu:

  • SILESIA JEANS ZABRZE przy kasie, Szkubacza 1 41-800 Zabrze, Sztab nr: 3666, Fundacja z Pasją;
  • Salon Play Zabrze Platan biurko konsultanta, Pl. Teatralny 12 41-800 Zabrze, Sztab nr: 6096, P4 sp z o.o.

Informacje o e-skarbonce znajdziecie Państwo TUTAJ.

Siedziba Sztabu WOŚP w Zabrzu działający przy Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży “Wielka Flota Zjednoczonych Sił” mieści się przy ul. Dworcowej 9/16 (pierwsze piętro). Czynny jest w poniedziałki, środy i piątki, w godz. 14.00 – 18.00. Ze Sztabem WOŚP w Zabrzu można skontaktować się mailowo pod adresem: sztabwospzabrze@gmail.com, a najświeższe informacje publikowane są na profilu Sztab WOŚP Zabrze na Facebooku.

Tam przeczytamy m.in. o tym, że z powodu obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa nie odbędzie się coroczny Bieg dla WOŚP na żywo, ale organizatorzy zachęcają do wzięcia w nim udziału w inny sposób – w formie wirtualnej. Każdy opłacony uczestnik biegu może pobiec w dowolnym miejscu trasę 3 km lub 6 km w okresie 29-31 stycznia br. (piątek – niedziela). Po przebiegnięciu określonego limitu organizatorzy proszą o wysłanie screenu z zaznaczoną trasą wraz z datą biegu. Chętne osoby mogą też przesłać pozytywne fotki z trasy biegu, z których utworzony zostanie album – V Zabrzański Bieg Dla WOŚP.