To już dzisiaj – Filharmonia Zabrzańska zagra Koncert Noworoczny!

01.01.2021

Wspaniali soliści, którzy zaśpiewają najpiękniejsze arie i duety operetkowe, wyjątkowi tancerze, którzy zatańczą w rytm polek i walców, a to wszystko przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej – to tyko część atrakcji, jakie czekają melomanów 1 stycznia. Filharmonia Zabrzańska zaprasza tradycyjnie na Koncert Noworoczny, który odbędzie się dnia 1 stycznia 2021 r. o godz. 17.00.

Będzie to wyjątkowe powitanie Nowego Roku – pierwszy raz w historii miasta Zabrze, jak również w ponad 70-letniej historii naszej zabrzańskiej orkiestry, muzycy spotkają się z Państwem za pośrednictwem łączy internetowych.

– Z uwagi na obecne zagrożenie epidemiologiczne jest to jedyna forma muzycznego świętowania, jaką możemy zrealizować dla naszych melomanów oraz wszystkich mieszkańców Zabrza – tłumaczy Sławomir Chrzanowski, dyrektor Filharmonii Zabrzańskiej. – Podczas tak ważnego wydarzenia, jakim od lat jest dla nas noworoczne koncertowanie, nie zabraknie muzycznych fajerwerków!

Zadbają o to wspaniali soliści – sopranistka Ewa Biegas, tenor Paweł Skałuba oraz baryton Michał Kutnik, wyśpiewując najpiękniejsze arie i duety operetkowe. W rytm polek i walców zatańczą dla Państwa wyjątkowi tancerze – Zofia Czechlewska, Joanna Lichorowicz-Greś, Bartłomiej Marszałek i Adam Czechlewski.

Wszystkim artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. Artyści wystąpią dla Państwa jak zawsze w Nowy Rok – na estradzie Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Koncert Noworoczny poprowadzą Beata Smaga-Seyboth oraz Marek Durmała. Noworoczne życzenia wszystkim mieszkańcom Zabrza złoży prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

To niecodzienne wydarzenie będzie można zobaczyć na stronie www.filharmonia.zabrze.pl oraz na facebookowym fanpage’u Filharmonii Zabrzańskiej – Instytucji Kultury Miasta Zabrze, a także na stronie www.miastozabrze.pl oraz facebookowym fanpage’u Miasta Zabrze.