Zabrzańska choinka już świeci!

07.12.2020

Od ub. piątku możemy podziwiać choinkę, która tradycyjnie stawiana jest w okresie bożonarodzeniowym w centrum naszego miasta, przy placu Wolności. Miasto przyozdobione zostało też w iluminacje świetlne, które z pewnością wprowadzają na ulice Zabrza świąteczny nastrój.

Niestety z powodu panującej epidemii w tym roku nie odbędzie się coroczny Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy, a także towarzyszące mu imprezy i wydarzenia.

Mieszkańcy mogą jednak skorzystać z otwartego 4 grudnia miejskiego lodowiska, które działa przy ul. Powstańców Śląskich. Lodowisko czynne jest codziennie, od godz. 10.00 do godz. 21.00. Bilet wstępu dla zabrzan kosztuje 2 zł. Natomiast amatorzy jazdy na łyżwach spoza terenu naszego miasta zapłacą 5 zł, a uprawnieni do zniżki 3 zł. Korzystający z tafli mogą również na miejscu wypożyczyć łyżwy. Ich wynajęcie kosztuje 7 zł. Każdego dnia, w godz. 13.00 – 14.00, zaplanowano przerwę techniczną.

Warto też odwiedzić świąteczne stragany, które otwarto w sąsiedztwie miejskiego lodowiska. Można tam kupić min. różnego rodzaju oscypki prosto z Brennej oraz pierniczki i inne wypieki od naszego rodzimego zabrzańskiego producenta.