Lodowisko miejskie już otwarte!

04.12.2020

Przy ulicy Powstańców Ślaskich zostało dzisiaj oficjalnie otwarte lodowisko. Będzie czynne codziennie, od godz. 10.00 do godz. 21.00. Zabrzanie będą  się na nim ślizgać za 2 zł. Tyle kosztuje godzinny bilet dla mieszkańców.

Goście spoza Zabrza za godzinę jazdy zapłacą 5 zł, a uprawnieni do zniżki – 3 zł. Korzystający z tafli będą mogli również na miejscu wypożyczyć łyżwy. Ich wynajęcie będzie kosztowało 7 zł. Każdego dnia, w godz. 13.00 – 14.00, zaplanowano przerwę techniczną.

W trakcie oficjalnego otwarcia obiektu obecni byli m.in. zastępca prezydenta Miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski oraz dyrektor MOSiR w Zabrzu Zdzisław Trzepizur. Nie zabrakło też popisów uzdolnionej młodzieży, która przybliżyła tajniki bardziej zaawansowanej techniki jazdy na łyżwach.

Lodowisko ma 300 m kw. powierzchni. Realizator przedsięwzięcia, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu zapewnia, że korzystanie  z niego będzie bezpieczne. Pracownicy będą bowiem pilnować, by liczba jeżdżących na łyżwach gwarantowała zachowanie koniecznego w dobie epidemii koronawirusa dystansu.

Warto też odwiedzić świąteczne stragany, które otwarto w sąsiedztwie miejskiego lodowiska. Można tam kupić min. różnego rodzaju oscypki prosto z Brennej oraz pierniczki i inne wypieki od naszego rodzimego zabrzańskiego producenta.