Spotkajmy się on-line z pisarzami

26.11.2020

Udział w spotkaniach autorskich organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zabrzu jeszcze nigdy nie był tak łatwy – wystarczy dostęp do Internetu i chwila wolnego czasu. Dzisiaj o godz. 18.00 zabrzańska MBP zaprasza na spotkanie on-line z Markiem Bieńczykiem – pisarzem, historykiem literatury, tłumaczem z języka francuskiego, eseistą.

Marek Bieńczyk pracuje jako historyk literatury w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Wykłada też w Studium Literacko-Artystycznym na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jest współpracownikiem francuskiego kwartalnika „L’atelier du roman”. Znawca literatury polskiego romantyzmu i współczesnej humanistyki francuskiej. Laureat Nagrody Literackiej „Nike” za zbiór esejów Książka twarzy.

Dzisiejsze spotkanie on-line z Markiem Bieńczykiem organizowane jest w ramach projektu “Vive la France”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

A już jutro kolejne dwa spotkania autorskie on-line, na które zaprasza czytelników nasza Biblioteka. O godz. 11.00 rozpocznie się czat z Grzegorzem Kasdepke, a o godz. 18.00 z Anną Fryczkowską.

Grzegorz Kasdepke to pisarz, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Spod jego pióra wyszły takie książki jak: “Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko”, “Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu”, “Detektyw Pozytywka”, “Bon czy ton: Savoir-vivre dla dzieci”, “Bodzio i Pulpet”. Każdy może zadać pytanie autorowi, wystarczy wysłać je na adres prawo.dziecka@biblioteka.zabrze.pl

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke realizowane jest w ramach projektu “Książką na piątka, znakomity początek: rozdanie IV” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Anna Fryczkowska to polska pisarka, która pracowała także jako aktorka pantomimy, nauczycielka włoskiego, tłumaczka, dziennikarka, scenarzystka seriali telewizyjnych. Jest absolwentką italianistyki i studiów genderowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz scenariopisarstwa na łódzkiej Filmówce. Recenzuje seriale dla portalu Zupełnie Inna Opowieść.

Nominowana do Nagrody Literackiej Gryfia za Równonoc inspirowaną tajemniczymi zaginięciami czwórki chłopców w latach 90. w Zachodniopomorskiem. Nagrodzona Różą Gali za Sześć kobiet w
śniegu nie licząc suki. Otrzymała nagrodę główną na Festiwalu Literatury Kobiet za powieść “Starsza pani wnika” i nagrodę blogerów Złota Zakładka za “Kobietę bez twarzy”. Właśnie wydała opartą na faktach powieść “Cyrkówka Marianna”.

Spotkanie on-line z Anną Fryczkowską odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Transmisja autorskich spotkań on-line organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zabrzu odbywa się na Facebook’u MBPZabrze