Piłkarski Turniej Niepodległości

12.11.2020

11 listopada, o godz. 11.00, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu rozpoczął się 24-godzinny Piłkarski Turniej Niepodległości. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

W oficjalnym otwarciu imprezy udział wzięli m.in.: zastępca prezydenta miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski, prezes Polskiej Fundacji Sportu i Kultury Tomasz Zabielski, dyrektor MOSiR w Zabrzu Zdzisław Trzepizur oraz prezes Górnika Zabrze Dariusz Czernik.

– To wyjątkowe wydarzenie sportowe organizowane w naszym mieście daje młodym zawodnikom możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w sportowej rywalizacji – stwierdził podczas imprezy wiceprezydent Krzysztof Lewandowski. – Dla uczestników turnieju to również wyjątkowa okazja do wypróbowania odnowionej murawy, do gry na jednym z najnowocześniejszych boisk do piłki nożnej.

Organizatorami turnieju byli: Polska Fundacja Spotu i Kultury, Górnik Zabrze S.A. oraz MOSiR Zabrze.

Podczas tego wydarzenia młodzi piłkarze mieli okazję spróbować gry na nowo oddanej nawierzchni, bowiem w hali zabrzańskiego MOSiR-u zakończyła się długo wyczekiwana wymiana. Od kilku dni hala z boiskiem ze sztuczną trawą IV generacji jest dostępna dla wszystkich miłośników piłki nożnej.