Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji już z nową nawierzchnią!

03.11.2020

Dobiegły końca prace związane z wymianą nawierzchni w hali widowiskowo-sportowej MOSiR przy ul. Matejki 6 w Zabrzu. Zadanie zostało zrealizowane w ramach programu ,,Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej- edycja 2019”. Na modernizację obiektu miasto pozyskało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 807 tys. 700 zł netto.

Umowa z Ministerstwem Sportu na dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej została podpisana 12 maja br. Do wykonania robót projektowo-budowlanych wyłoniono ostatecznie firmę InterHall Sp. o.o. z Katowic. Umowę z firmą InterHall Sp. z o.o. podpisano 24 sierpnia br. Harmonogram prac przewidywał: demontaż istniejącej nawierzchni wraz z utylizacją; wykonanie gniazd dla bramek piłkarskich; wykonanie maty elastycznej oraz instalację sztucznej trawy IV generacji.

– Kosztem blisko 1,9 mln zł ułożona została sztuczna trawa wykonana w nowoczesnej technologii i posiadająca wszelkie wymagane certyfikaty. Cieszę się, że dobrze skomunikowany obiekt został zmodernizowany, aby lepiej służyć zabrzańskim środowiskom sportowym – komentuje Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. 

Nowa nawierzchnia ma wymiary 100 na 50 metrów. Na tej powierzchni zostały wydzielone trzy mniejsze boiska o wymiarach 50 na 30 metrów lub sześć boisk o wymiarach 30 na 25 metrów.

Hala widowiskowo – sportowa usytuowana jest w centrum miasta, w węzłowym punkcie komunikacyjnym. Jest jednym z największych tego rodzaju obiektów w Polsce. Została oddana do użytku w połowie lat siedemdziesiątych, jednak od tego czasu przeszła gruntowną modernizację. Można tu uprawiać m.in. piłkę nożną na pełnowymiarowym boisku pod dachem, koszykówkę, siatkówkę, squash i tenis stołowy.

Nowa nawierzchnia pozwoli na poprowadzenie zajęć i rozgrywanie turniejów w profesjonalnych warunkach.