Nowa droga połączy Biskupice z Zaborzem

26.10.2020

Miasto Zabrze ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pozwoleniem na budowę dla zadania pn.:  „Budowa drogi Nowo-Hagera”.

Zaprojektowana zostanie droga łącząca ul. Hagera z ul. Wolności w okolicy Hali Pogoń, której długość wyniesie blisko 2 km (1,9 km).

Jej powstanie odciąży centrum miasta od ruchu samochodowego. Nowa infrastruktura połączy Biskupice z Zaborzem, co ułatwi mieszkańcom  północnych dzielnic miasta dojazd do Drogowej Trasy Średnicowej.

Wybudowanie drogi wraz z węzłami z ulicami Pawliczka i Cmentarną spowoduje także wyprowadzenie z dzielnicy Zandka ruchu ciężkich pojazdów jadących do Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych.

Wraz z drogą zostanie wybudowana ścieżka rowerowa. Szacunkowy koszt inwestycji wyniesie ok. 108 mln zł.

Otwarcie ofert zaplanowane zostało na 18 listopada.