Dni Papieskie już od czwartku!

14.10.2020

16 października obchodzić będziemy 42. rocznicę pontyfikatu św. Jana Pawła II. Z tej okazji odbędą się tradycyjne w Zabrzu, choć w tym roku przeniesione z kwietnia obchody Dni Papieskich.

Rozpoczną się już 15 października o godz. 16 w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie odbędzie się dyskusyjne spotkanie literackie „Jan Paweł II – inspiracje, preteksty, źródła”. Gościem specjalnym będzie Dorota Szatters, a spotkanie poprowadzą Henryk Sikora i Czesław Zdechlikiewicz.

Dzień później o godz. 18.00 na antenie Telewizji Zabrze (Vectra, kanał 140) wyemitowany zostanie „Tryptyk rzymski”, czyli fragmenty poematu Jana Pawła II w wykonaniu aktorów Teatru Nowego w Zabrzu – Jolanty Niestrój-Malisz, Jarosława Karpuka i Zbigniewa Stryja.

Na podsumowanie Dni Papieskich organizatorzy przygotowali „Przegląd filmów papieskich” w Kinie Roma w  Zabrzu (ul. Padlewskiego 4). W sobotę, 17 października o godz. 16.00, zaprezentowany zostanie seans specjalny biograficznego dokumentu „Miłość i Miłosierdzie”, traktujący o życiu i działalności zakonnicy Faustyny Kowalskiej. Dzień później o godz. 12.00 zaprezentowany zostanie „Karol, który został świętym”, czyli włosko-polski fabularno-animowany film biograficzny w reżyserii Francesco Arlancha i Grzegorza Sadurskiego.

Plakat dotyczący Dni Papieskich