Hubertus 2020

12.10.2020

10 października, na terenie Kąpieliska Leśnego w Maciejowie, odbyła się kolejna edycja jeździeckiego święta Hubertus. Wydarzenie przygotowywane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu oraz Klub Jeździecki Maciejówka MOSIR Zabrze zostało objęte patronatem honorowym prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik. Hubertus to tradycyjne podsumowanie sezonu jeździeckiego. Z tej okazji, jak co roku, zorganizowany został Piknik Rodzinny.

Słoneczna jesienna pogoda przyciągnęła do Zabrza miłośników koni z całego Śląska. Jak co roku wszystko odbyło się zgodnie z ceremoniałem. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchar prezydenta Zabrza. W wydarzeniu uczestniczyli  m.in. zastępca prezydenta miasta Krzysztof Lewandowski oraz przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar.

Jeźdźcy reprezentowali stajnie m.in. z Zabrza, Chudowa i Chorzowa oraz prywatne z całego regionu. Pierwszą kategorią, w jakiej zmierzyli się jeźdźcy, była gonitwa za lisią kitą.  Zwycięzcami okazali się:

• w kategorii gonitwa junior – Wiktoria Chmura (stajnia Rancho Leśne)
  • w kategorii gonitwa senior  – Rafał Tajak (stajnia prywatna)

W skokach przez przeszkody na wysokość 30 cm triumfowały:

1. Magdalena Mika-Nowińska
2. Agata Bączek
3. Lucyna Nowińska.

W skokach przez przeszkody na wysokość 60 cm najlepsze okazały się:

1. Natalia Święcicka
2. Zuzanna Rybka
3. Agata Bączek.

Hubertus to święto miłośników jazdy konnej, które organizowane jest na zakończenie sezonu jeździeckiego i myśliwych (na początku okresu polowania jesienno-zimowego). Nazwa pochodzi od św. Huberta, patrona myśliwych i jeźdźców.