Puchar Biegowy Prezydenta Miasta Zabrze 2020

05.10.2020

W ubiegły weekend, w  Parku Leśnym  im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, odbyły się  zawody o Puchar Biegowy Prezydenta Miasta  Zabrze

Dla blisko 150 zawodników, którzy wzięli udział w sobotnim wydarzeniu, przygotowano trasy biegowe o zróżnicowanym stopniu trudności, z podziałem na grupy wiekowe.

Aktywność ruchowa dzieci i młodzieży to bardzo ważny czynnik prawidłowego rozwoju, a czynny udział rodziców w tej sferze życia dzieci spełnia  istotną rolę w tym procesie. Sportowa rywalizacja pomoże wam osiągnąć sukces w dzisiejszych zawodach – mówił w trakcie ceremonii otwarcia dyrektor Biura Prezydenta Miasta  Jan Pawluch.

Impreza została zorganizowana przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Dziesiątka”, działający w Mikulczycach przy Zespole Szkół nr 10. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal, a zwycięzców nagrodzono pucharami.