Życzenia z okazji Urodzin Miasta Zabrze

01.10.2020

Dzisiaj przypada 98. rocznica nadania Zabrzu praw miejskich. Z tej okazji życzenia mieszkańcom złożyła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Zabrze było kiedyś największą wsią w Europie, a od blisko wieku jest prężnie rozwijającym się miastem. Epoka węgla i stali była dla nas czasem prosperity, za którą następnie z powodu restrukturyzacji przemysłu ciężkiego Zabrze zapłaciło niezwykle wysoką cenę. Bezrobocie sięgnęło ok. 24 proc. – to znaczy, że blisko co czwarty mieszkaniec nie miał pracy! Dlatego podjęliśmy ogromny wysiłek w celu wyznaczenia nowych kierunków rozwoju i konsekwentnie pracujemy na rzecz ich realizacji. Zabrze definiowane jest przez pryzmat medycyny, nauki, sportu, kultury, turystyki poprzemysłowej i nowoczesnego przemysłu. Regularnie zdobywamy środki z wielu źródeł zewnętrznych, aby móc realizować kolejne inwestycje.
Jednak największym skarbem i motorem napędowym rozwoju miasta są wspaniali ludzie – pełni pasji, kreatywności i motywacji do pracy.
Serdecznie dziękuję Państwu za wkład w budowanie pozytywnego wizerunku Zabrza i życzę zdrowia oraz spełnienia najskrytszych marzeń. Bądźmy dumni z Naszego Miasta