Za nami druga edycja wydarzenia “Zabrze nie tylko na weekend”

28.09.2020

Z okazji Światowego Dnia Turystyki Punkt Informacji o Mieście zaprosił w ub. niedzielę na kolejną edycję wydarzenia “Zabrze nie tylko na weekend”. Chętni do udziału w akcji mogli wybrać się na bezpłatną pieszą wycieczkę z przewodnikiem.

Pierwsza trasa, zatytułowana „Śladem Donnersmarców”, prowadziła przez kasyno oficerskie, pozostałości po Hucie , unikalny Stalowy Dom na osiedlu Zandka oraz Cmentarz Żydowski. Oprowadzał Bogdan Froń.

Uczestnicy drugiej wycieczki – „Czy place mają tajemnice” – oprowadzani przez Justynę Dropik dotarli na plac Krakowski, plac Warszawski, do gmachu Poczty Polskiej i ul. 3 Maja.

Trzecia trasa – „Od bohaterów do de Gaulle’a” – prowadziła przez Park Poległych Bohaterów, plac Traugutta, Komendę Policji oraz Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu. Tym razem oprowadzał Bogdan Dropik.

Ostatnia z czterech wycieczek, zatytułowana  „Architektura nieoczywista – zabrzański modernizm” prowadziła trasą ukazującą m.in. budynki przy placu Traugutta, placu Wolności oraz Basen Miejski. Uczestników oprowadzał Tomasz Kiełkowski.

Każda z wycieczek trwała ok. 1,5 h. Wzięło w nich udział ok. 100 osób.