98. urodziny Miasta Zabrze

25.09.2020

„Czas nas uczy pogody…” – to tytuł  uroczystej gali z muzyką filmową i rozrywkową, która już w najbliższy weekend odbędzie się w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu z okazji Święta Miasta.

Zabrzańscy filharmonicy, pod kierownictwem Sławomira Chrzanowskiego, zaprosili do udziału w tej niezwykłej uczcie wielu znakomitych artystów scen polskich, którzy z pewnością dostarczą słuchaczom niezapomnianych wrażeń. Podczas koncertu będzie można posłuchać utworów najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej, w tym m.in. Henry’ego Manciniego, Ennio Morricone, Fredericka Loewego, Roberta Stolza, Maxa Steinera oraz piosenek Ernesto Lecueony i Consuelo Velazqueza.

Koncerty, w trakcie których świętować będziemy 98. rocznicę nadania praw miejskich Zabrzu, odbędą się 26 i 27 września, o godz. 17.00, w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu przy ul. Gen. de Gaulle’a 17.

Więcej informacji na www.dmit.com.pl

Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza
Święto Miasta pozwala z dumą spojrzeć wstecz, aby czerpać
z bogatego dorobku Zabrza. Stanowi też wyjątkową okazję do podzielenia się radością z osiągnięć, które są naszym udziałem.
Wszystkim mieszkańcom i przyjaciołom Zabrza składam wyrazy wdzięczności za konsekwentną pracę na rzecz realizacji planów rozwoju naszego miasta, z myślą o obecnych i przyszłych pokoleniach.
Dzięki zaangażowaniu społeczności lokalnej razem tworzymy Zabrze przyjazne mieszkańcom, oparte na innowacyjnej gospodarce, medycynie, turystyce postindustrialnej, wydarzeniach kulturalnych i sportowych sukcesach.
Z okazji święta Zabrza życzę, abyśmy mimo trudnego czasu pandemii, w jakim obecnie żyjemy, wciąż z niegasnąca nadzieją mogli patrzeć w przyszłość.