Nowy plac zabaw w Przedszkolu nr 29

21.09.2020

19 września w Przedszkolu nr 29 w Kończycach w trakcie pikniku rodzinnego został uroczyście otwarty plac zabaw.

Zabrzański samorząd na otwarciu reprezentowali: prezydent miasta Małgorzata Mańka–Szulik,  oraz naczelnik Wydziału Oświaty Ewa Wolnica. Gospodarzem uroczystości była dyrektor przedszkola Katarzyna Sputo. Wśród zaproszonych gości był wykonawca inwestycji właściciel firmy Knif Sp. z o.o. Zbigniew Mikociak.

Budowa placu zabaw zrealizowana została dzięki środkom przekazanych przez Miasto Zabrze.

To kolejna inwestycja władz samorządowych w jednostki oświatowe naszego miasta  służąca dzieciom w procesie edukacji i rozwoju psychoruchowego. Dzięki aktywnej postawie rodziców powstały nowe piaskownice będące dopełnieniem placu zabaw.

Podczas wydarzenia prezydent Zabrza uroczyście pasowała przedszkolaków, którzy rozpoczynają w tym roku swoją edukację w przedszkolu. Rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście gromkimi brawami nagrodzili program artystyczny zaprezentowany przez przedszkolaków.